Anasayfa Bilgiler ve istasyonlar Muayene öncesi ve sonrası Tüvtürk Randevu Alma (Ücretsiz ve Daha Detaylı)

Son Yorumlar

 • aracım 2015 model jeep camlar orijinal renkli yalnız aracı sıfır alırk... Devamı...
  07.12.2017
 • Araç kontağı kapalı iken arka ve ön park lambaları yanmıyor diye ağır ... Devamı...
  01.12.2017
 • kamyonetimin arka stop lambalarının birisinin dış camının bir kısmı kı... Devamı...
  14.11.2017
 • fakat aracın muayenesi gecmis bugün ceza yedim bu ceza arac sahibinemi... Devamı...
  13.11.2017
 • OPEL COMBO ARACIM MUAYENEDEN 185 60 15 84H LASTİKLE KALDI.LASTİK YÜK E... Devamı...
  13.11.2017
 • arkadaslar faydasi olur diye paylasmak istedim. dun yani 11.11.2017 mu... Devamı...
  12.11.2017
 • evet hocam içişleri bakanı durumu buna getiren bir açıklama yaptı hakl... Devamı...
  10.11.2017
 • araç muayene randevunuzu internetten ücretsiz alabilmeniz mümkün niye ... Devamı...
  10.11.2017
Reklam
PDF Yazdır e-Posta

TÜVTÜRK RANDEVU ALMA

Ücretsiz Online Tüvtürk Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır? daha detaylı resimlerle anlatımı burada bulunmaktadır. Videolu örnek sesli anlatımlı tüvtürk randevu alma izlemek için linki tıklayınız.

Randevu Alınabilecek Tüvturk Araç Muayene istasyonlarını öğrenmek için Tıklayınız.

Aşağıdaki resimli anlatımlarla çabalarımız  tüm araç sahiplerinin internet üzerinden online tüvtürk araç muayene randevusu almak istiyorum taleplerine karşılık verebilmek amacıyladır. Ücretsiz randevu almak için aşağıdaki bilgileri okumaya devam ederek internetten veya tüvtürk resmi çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Linki tıklandığında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmaktadır.

tüvtürk araç muayene randevu alma

Bu ekranda Plaka No girilir. Ruhsatta (Araç Tescil Belgesi) sağ alt köşede bulunan iki harf ve 6 rakamdan oluşan rakam doğru şekilde girilmelidir (ruhsat bulunmuyor ise ABSIS numarasının son 6 hanesi giirlmelidir). Sonrasında randevu alınacak Şehir seçilir. DEVAM   butonu tıklanarak muayene randevu alma aşamalarına geçilir. Resimlerde de görüleceği gibi Tüvtürk Muayene için randevu alma sistemi aşama aşama bizleri yönelendirecektir. Tüvturk aşamalı işlemlerin yürütüldüğü Randevu Sayfası sistemini değişikliklere giderek basitleştirme çalışmalarında bulunmuştur.

Tüvtürk Randevu Aşama 1 - Araç Borç Olmaması Gerekir

tüvtürk randevu borç olmaması

Bu ekranda yukarıda görüldüğü gibi araca ait ödenmemiş borç olup olmadığı bilgisi görünecektir. Randevu alınan gün itibariyle plakanıza ait vergi borcu, ödenmemiş trafik para cezası veya ogs kaçak geçiş cezası kaydı olup olmadığı bilgisine ulaşılır. Eğer borç var ise bu borcun muayeneye gelmeden önce ödenmesi gerekir. (Yeni sistem de plaka girildikten sonraki aşamada aracın borcu olup olmadığına dair bilgilendirme yapılmaktadır.

Araç Borç Sorgulama otomatik olarak yapılmış olur.)

Tüvtürk Randevu Aşama 2 - Araç Tipi Seçimi

tüvtürk randevu alma araç tipi seçimi

Araç tipleri (Omotobil, Minübüs, Kamyonet, Kamyon, Otobüs, Çekici, Tanker, Yarı Römork, Römork, Motorsiklet, Traktör) içinden seçim yapılmesına artık gerek kalmamaktadır. Aracımızın tipi otomatik olarak gösterilmektedir. (Hata olbuğu düşünüyor ise Trafik Tescil bürosundan düzeltme işlemi yaptırıldıktan sonra randevu işlemine geçilmelidir.) Uygun olarak karşımıza gelen araç tipi üzeri tıklanır. (Örneğimizde Otomobil seçilmiştir.) Araç butonuna basılarak sonraki aşamaya geçilir.

Tüvtürk Randevu Aşama 3 - Araç Muayene Türü

tüvtürk araç muayene randevu genel muayene


Periyodik araç muayeneye ilk kez gidiliyor ise veya muayene tekrarı ise Hizmet Tipi Genel Muayene & Muayene Tekrarı seçilir. Periyodik muayene haricinde araçla ilgili tespit muayenesi yaptırılacak ise Tespit Muayenesi seçilir)

Tüvtürk Randevu Aşama 4 - Randevu ve Son Muayene Geçerlilik Tarihi 

tüvtürk randevusu tarihi

Aracınız için randevu almak istediğiniz tarihi takvimden seçiniz. Takvim üzerindeki oklar ile ay değişikliği yapılabilmektedir. 

(Tüvtürk istasyon saat doluluk durumuna göre istenirse bu tarih istasyon seçimi aşamasında yukarıdaki kısımda tarih olarak görünen kısım tıklanarak değiştirilebilmektedir). 

tüvtürk randevu sistemi son geçerlilik tarihi

Aracınızın son muayene geçerlilik tarihini seçiniz. Ruhsatta yazan son muayene geçerlilik tarihine göre yazabilirsiniz. Bu bilgiye internetten erişmek için izleyeceğiniz yol için Araç Muayene Sogrulama sayfasından en son ne zaman muayene yaptırdığınızı sorgulayabilir.

Araç Muayene Periyodları sayfasından da araç muayene sürelerinizi öğrenebilirsiniz. Son muayene olduğunuz tarihe muayene ettirmeniz gereken süreyi ekleyerek de bulabilirsiniz. Bu tarih randevu tarihinizden önceki bir tarihe denk geliyor ise araç muayene gecikme cezasını sistem otomatik bir şekilde hesaplayıp araç muayene tutarının üzerine ekleyrek belirtmektedir.

Tüvtürk Randevu Aşama 5 - Randevu Alınacak İstasyon

araç muayene randevu istasyon seçimi

İlk aşamada seçilen ile göre istasyonlar sıralanmaktadır. İstanbul ili seçimiş ise İstanbul araç muayene istasyonları listelenir ve Esenyurt seçilebilirdi. Örneğimizde Ankara seçildiğinden Ankara araç muayene istasyonları sıralanmış ve İstanbul Yolu istasyonu seçilmiştir.

Tüvtürk Randevu Aşama 6 - Randevu Alınacak Saat

ogleden-once-ogleden-sonra-2015-8

Hangi saate randevu alınacak seçebilmek için öğleden önce veya öğleden sonra seçimleri yapıldığında öğleden önceki veya öğleden sonraki boş saat otomatik olarak gösterilir. Otomatik saat yerine tüm boş saatlerin görülebilmesi için Detaylı Görüntüle butonu tıklanabilir. 

araç muayene randevu saati

Tüm boş saatlerden uygun olduğu düşünülen boş saat seçilerek hangi saat için randevu alındığı seçilmiş olur. Örnek olarak saat 16:00 boş saatlerden biri olduğundan 16:00 seçilmiştir.

Tüvtürk Randevu Aşama 7 - Randevu Alan Kişi veya İlgili Kişi

tüvtürk randevu alan kişi

Aracın muayene randevu işlemleri ile ilgili olarak iletişime geçilecek kişini Adı - Soyadı bilgileri ile Telefon - E-posta bilgilerini gireceğiniz aşamadır.

SMS veya E-posta için onay kısmı reklam, tanıtım ve bilgilendirme için onay verilip verilmemesi ile ilgilidir. Randevu almak için tıklanma zorunluluğu bulunmamaktadır. RANDEVUYU ONAYLA butonu tıklanarak randevu alınma süreci tamamlanmış olup aşağıdaki bilgi ekranı gelir.

araç muayene randevu alındı

Bu ekranda tüvtürk araç muayene randevu alma süreci ile ilgili olarak tüm bilgiler ekrana dökülür. Buradaki bilgilerde değişiklik isteniyor ise GÜNCELLE butonuna basılır. Şu aşamda ödemelerin sadece nakit olarak yapılabildiğini hatırlatmak isteriz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevusu aldığınız saat aralığından en geç 15 dakika öncesinde Randevu alınan Tüvtürk Araç Muayene istasyonunda olunması iyi olacaktır. Sıra numarası almak için yukarıda belirtilen saatin geçirilmesi halinde randevu iptal edilecektirAraç Muayene Randevu saatinden önce istasyona gelindiğinde, tüvtürk araç muayene istasyon resepsiyon alanındaki sıra cihazından ya da Müşteri Kabul Görevlisi'nden araç plakası ile sıra numarası alınmalı ve bu numara sıra ekranlarından ya da Müşteri Kabul Görevlileri'nden takip edilmelidir.

Tüvtürk Randevu - Araç Muayene Randevu için Unutulmaması Gerekenler

 • Bir plaka için alınan randevu başka bir plaka ile değiştirilememektedir.

Tüvtürk Araç Muayene Gerekli Belgeler için Linki tıklayınız.

Diğer bilgiler için Tüvtürk Araç Muayenesi Nasıl Yapılır? bölümünde detaylı bir şekilde anlatılmadır.

Yukarıda bulunan detaylı resimli anlatım ücretsiz online Tüvtürk randevu alımında yardımcı olunmak amacıyla hazırlanmıştır. Kullanımından sadece kullanıcıları sorumludur.  Tüvtürk her türlü konuda gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir. Burada anlatılan hususlar dışında karşınıza çıkan hususları yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Değiştirme ve İptal işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenme için linki tıklayınız.

Tüvtürk Randevu ile ilgi genel bilgiler için tıklayınız.

Yukarıdaki anlatımda anlaşılmayan hususlarla ilgili olarak aşağıda yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Resmi web sitesi üzerinden ücretsiz randevu alamayanlar güvenilir firmalar aracılığı ile randevu alma hizmeti alabilmektedir. ( Web sitesi kullanım koşullarına uymayan -hakaret vb...- hususlar içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. İlginize teşekkür ederiz.)

Son Güncelleme: Pazartesi, 13 Kasım 2017 10:31
 
Telif Hakkı © 2008 - 2017 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.