Anasayfa
Tüvtürk Araç Muayene Bilgilendirme
PDF Yazdır e-Posta

Tüvturk Araç Muayene Sorular - Cevaplar

araç muayene sorular ve cevaplarTüvturk araç muayene sürecine genel olarak araç sahipleri alışmış olmasına rağmen yine de birtakım sorular kafaya takılmış olabilir. Bunun yanında güncel gelişmeler ile soruların cevapları değişebilir.

Bu soruların özet cevaplarını ve detay cevaplarının linklerinin bir arada olduğu bir sayfa ile daha pratik bir faydalanmayı sağlamak istiyoruz. Araç muayene için muayene istasyonuna gitmeden önce en azından özellikle bu sayfamıza ve üstte linki bulunan Araç Muayenesi Nasıl Yapılır? sayfamıza bir göz atmanızda fayda bulunmaktadır.

Son Güncelleme: Salı, 14 Kasım 2017 13:47
 
PDF Yazdır e-Posta

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Değiştirme ve İptali

Burada Tüvtürk Araç Muayene Randevusu Değiştirme ve İptal İşlemi Nasıl Yapılır resimli bir şekilde anlatılmaktadır. (2015 son güncelleme yapılmıştır) Ama unutulmamalıdır ki 1 yıl içerisinde bir plakaya alınan randevu 3 kez iptal edilir ya da değiştirilirse, o yıl içinde yeni bir randevu verilmemektedir. Değişik nedenlerle Tüvtürk Araç Muayene Randevusu Değiştirme ve İptal ihtiyacı doğabilir. Resimli anlatım yanında videolu anlatım için sayfanın altındaki linki tıklayabilirsiniz.

Son Güncelleme: Pazartesi, 12 Ekim 2015 22:05
 
PDF Yazdır e-Posta

TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVU

Tüv Araç muayene randevu

Tüvtürk araç muayene istasyonları 'nda yaşanan yoğunluklardan dolayı beklemeden kaynaklı zaman kayıplarını minumuma indirme çalışmalarından biri olan tüv araç muayene randevu sisteminde randevu alınmasına yardımcı olacak şekilde burada ihtiyaç duyulabilecek bilgiler sunulmuştur. Sadece randevu ile çalışan istasyonlar düşünüldüğünde randevu alma bazi istasyonlar için tercihe kalmaktan çok zorunluluk halini almış bulunmaktadır. Yeni oluşturulan detaylı resimli randevu alma sayfamızdan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Randevu alma sistemi arayüzünde değişikliğe gidilmiş olup resimli ve videolu anlatımlarda yeni arayüze göre anlatım sistemine geçilmiştir.

Son Güncelleme: Cuma, 12 Şubat 2016 00:20
 
HGS Sorgulama - Bakiye - Geçiş İhlali Sorgulama PDF Yazdır e-Posta

HGS sorgulama işlemleri ile burada hgs bakiye sorgulama ve hgs kaçak geçiş sorgulama yapmak linki tıklayınız. Bilindiği gibi HGS otoyol ve köprülerde kgs sistemi yerine geçen sistemdir. Aşağıda resimli anlatımlarla basit bir şekilde ptt sistemi üzerinden sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı ve direk linkleri yer almaktadır.

HGS-11870Hgs Kaçak Geçiş İhlali Sorgulama

Hgs Bakiye Sorgulama

Hgs Başvurusu Nasıl Yapılır?

HGS Kaçak Geçiş İhlali Sorgulama

Direk Link tıklandığında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda araç plakanızı girerek kaçak geçişlerinizi sorgulama imkanınız bulunmaktadır.

hgs geçiş ihlali sorgulama

 • Ceza tarafınıza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması halinde ,
  geçiş ücreti hariç 10 (on) kat idari para cezası üzerinden %25 indirim hakkından yararlanılarak ödenmesi mümkündür.
 • Bu sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Son 2-3 güne ait HGS Geçiş İhlali kayıtları buraya henüz yansımamış olabilir.
 • HGS Geçiş İhlali cezaları ve tüm HGS sorunları ile ilgili irtibat bilgileri.

Telefon: Fax: Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

HGS Bakiye Sorgulama

Direk link tıklandığında karşınıza gelen ekranda müşteri girişi yaparak bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

hgs bakiye sorgulama

Eğer üye değilseniz Üye olun linkini tıklayarak üye olabilirsiniz. Üye olabilmeniz için sisteme tanımlı bir banka hesabınız olması gerekmektedir.

HGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

HGS Etiket alımı başvuru için gerekli belgeler ile PTT şubelerine, hgs noktalarına  yada bankalardan hgs etiketinizi alabilirsiniz.

Şahsi araçlar HGS için gerekli belgeler;

 • Araç Ruhsatı
 • TC Kimlik
 • Etiket Bedeli ve minumum yükleme bedeli (otomobiller için min. yükleme bedeli 30 TLdir)

Şirket ve Ticari Araçlar HGS için gerekli belgeler;

 • Araç Ruhsatı
 • TC Kimlik
 • Şirket yetkilisi olduğunu gösterir belge (vekaletname, ve/veya yetki belgesi, imza sirküleri)
 • Etiket Bedeli ve minumum yükleme bedeli

HGS ile ilgili diğer bilgiler için linki tıklayınız. HGS Nedir? Ücretleri?

 

Son Güncelleme: Perşembe, 12 Eylül 2013 22:57
 
PDF Yazdır e-Posta

Araç Muayene Gecikme Cezası

Tüvtürk Araç muayene işlemini yaptırmanın kendimizi araç muayene cezası ndan kurtarmak amaçlı bir işlem Araç muayene gecikme cezası ne kadarolmadığını aslen kendi araç güveliğimiz için olduğunu bilincinde olmamız gerekiyor. Devletimizin araç muayene işlemini bizlere belirli periyodlarla yapmımızı zorunlu kılması trafik ve yol güvenliğinin sağlanması amaçlıdır. Eskiden kıt imkanlarla ve karayolları tarafından gerçekleştirilen araç muayene, özelleşmesinin ardından modern ekipmanlar kullanılarak Tüvturk tarafından daha sağlıklı ve titiz bir şekilde yürütülmektedir. Bütün bu ön girişten sonra 2017 ceza durumları ile ilgili açıklamalarımız...

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Ocak 2017 14:06
 
«BaşlatÖnceki12SonrakiSon»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Telif Hakkı © 2008 - 2017 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.